Český svaz stavebních inženýrů je tvůrčí, stavovské, výběrové a neziskové občanské sdružení stavebních inženýrů a vysokoškolsky vzdělaných odborníků příbuzných oborů působících ve výstavbě v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Sdružuje své členy na základě dobrovolnosti.

Železniční most Oskar Břeclav

Odborná exkurze ve čtvrtek 13. června 2019, kterou pořádá Český svaz stavebních inženýrů OP Brno ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků

Jedinečný ocelový železniční most přes Dyji leží na železničním koridoru mezi Břeclaví a Vídní. Konstrukci mostu přes Starou Dyji u Břeclavi tvoří tzv. síťovaný oblouk, první na české železnici. Most je zajímavý nejen složitou geometrií a zpracováním designu, ale také technickými detaily. Má rozpětí hlavních nosníků 98 metrů, oblouk hlavního nosníku měří v nejvyšším bodě 14 metrů. Hmotnost jednoho mostu je 900 tun. Vlaky mohou po mostě jet rychlostí 160 km/hod. V provozu je od roku 2016. Investorem stavby s celkovými náklady 367 956 862 Kč byla SŽDC. Projekt vytvořili Ing. David Rose a kolektiv, Ing. arch. Václav Kocián. Stavbu realizovalo Sdružení Břeclav most - Firesta - Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. + AŽD Praha.

Organizační záležitosti:

Exkurze je zdarma

Přihlášku na exkurzi pošlete na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolejte na tel. 732 614187 do 3. června 2019, sekretariát R.Valtrová.

Exkurze se uskuteční, pokud pojede alespoň 35 účastníků.

Sraz ve :    14 hodin u Bohémky

Návrat :     do 19 hodin k Bohémce